Zakres usług świadczonych w małym gabinecie ortopedycznym

edycznymi występującymi w okresie zimowym są zwichnięcia i złamania nóg oraz towarzyszące im zwichnięcia rąk czy urazy bioder. Powrót do zdrowia po niewielkim złamaniu nie jest taki trudny, wymaga jednak od osoby chorej pewnego wy

Zakres usług świadczonych w małym gabinecie ortopedycznym

Prywatna opieka ortopedyczna nad osobami z pospolitymi urazami

W okresie zimowym do lekarzy często trafiają osoby, które uległy jakimś urazom ortopedycznym. Najczęstszymi urazami ortopedycznymi występującymi w okresie zimowym są zwichnięcia i złamania nóg oraz towarzyszące im zwichnięcia rąk czy urazy bioder. Powrót do zdrowia po niewielkim złamaniu nie jest taki trudny, wymaga jednak od osoby chorej pewnego wysiłku włożonego w proces rehabilitacji. Dzięki ćwiczeniom złamanej kończyny wykonywanym już po zdjęciu gipsu może ona dużo szybciej wrócić do pełnej sprawności. Bardzo często osoby, które zostały poszkodowane w jakimś wypadku, do którego doszło w okresie zimowym, korzystają z prywatnej opieki ortopedycznej. Dzięki temu nie muszą spędzać długich godzin w kolejce do lekarza.


Leczenie operacyjne urazów ortopedycznych

Leczenie skomplikowanych urazów ortopedycznych może być czasami prowadzone jedynie poprzez wykonanie operacji ortopedycznej. Tylko dzięki takiej operacji będzie można nastawić skomplikowane złamanie lub wstawić jakiś drut stabilizujący kość łokciową. Każda operacja może stanowić jakieś zagrożenie dla zdrowia człowieka nawet, jeżeli jest niezbędna z jakiejś przyczyny, dlatego każdy pacjent musi zostać dobrze przygotowany do operacji. W takim przygotowaniu może pomóc ortopeda przyjmujący prywatnie w łatwo dostępnej przychodni, będzie on mógł bowiem spokojnie przyjrzeć się złamaniu konsultowanego pacjenta. Także opieka sprawowana nad pacjentem po operacji, jaką przeszedł, może być jednocześnie opieką refundowaną i opieką prywatną.


Kiedy do endokrynologa?

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/