Transport osobowy na przykładzie taksówki

z Wikipedii o publicznym transporcie zbiorowymW Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym. Publiczny transport zbiorowy mo

Transport osobowy na przykładzie taksówki Mamy sporo metod transportu miejskiego, które zawiozą nas na miejsce, mało który środek transportu jest tak skuteczny jak . To najlepszy z wielu sposobów transportu, dlaczego?

Cytat z Wikipedii o publicznym transporcie zbiorowym

W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym.

Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie:

umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem,
potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu.
Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy


Wygoda kontra cena, czyli transfer lotniskowy taksówką i autobusem

Transfery pomiędzy lotniskami lub dowóz na lotnisko to jest coś z czego wielu ludzi korzysta regularnie. Wiąże się to z dużą wygodą i rakiem konieczności jeżdżenia własnym autem i uiszczania opłat parkingowych. Same przejazdy pomiędzy lotniskami są w sumie jedyną formą szybkiego transportu, która zagwarantuje nam komfortowy i sprawny przejazd.

Transport zbiorowy np. autobus sprawdza się tutaj znacznie gorzej, ponieważ jest ograniczony rozkładem jazdy i nie osiągnie takiej prędkości jak taksówka. Warto więc przemyśleć czym wolimy wydać mniej i ryzykować ominięcie lotu, czy zapłacić trochę więcej i bez stresu zdążyć na czas.


Co wybrać taksówkę, czy autobus

Komunikacja miejska jest dobra jedynie w kilku przypadkach. Dojazdy do pracy, czy szkoły oraz niewymagające konkretnej godziny i miejsca przybycia przejazdy. Autobusy, czy tramwaje mają jednak poważne ograniczenia, np. rozkład jazdy, czy choćby umiejscowienie przystanków. Co czyni je średnim środkiem transportu, gdy musimy dotrzeć w konkretne miejsce o wyznaczonej godzinie.

W takim przypadku- oczywiście zakładając, że nie posiadamy własnego auta- lepsza jest taksówka. Dotrzemy tam gdzie chcemy i w szybkim tempie. Jednak musimy liczyć się z ceną takiej przyjemności, ponieważ za przejazd taksówką możemy zapłacić wielokrotność ceny biletu do autobusu.



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/