Ogólnie o problemie z insektami

hotelach domach i najróżniejszych miejscach w których przebywa społeczność ale także w miejscach najbardziej nietypowych. Często używa się nie tylko preparatów które są stosowane w hotelach ale na przykład ognia do zwalczania gnia

Ogólnie o problemie z insektami

Najlepsza dezynsekcja

Dezynsekcja wykonuje się profilaktycznie wszystkich miejscach, które są miejscami użyteczności publicznej. Co prawda dezynsekcja wykonuje się akademik hotelach domach i najróżniejszych miejscach w których przebywa społeczność ale także w miejscach najbardziej nietypowych. Często używa się nie tylko preparatów które są stosowane w hotelach ale na przykład ognia do zwalczania gniazd os i szerszeni. Często używa się także innych środków takich jak promieniowanie uv gorąca para i tym podobne. Innym środkiem jest zastosowanie innych organizmów żywych. Jest to tak zwana dezynsekcja biologiczne. Mechaniczną dezynsekcja nazywamy wyłapywanie przetrzepywanie i tym podobne. Różne owady oraz różne sposoby dezynsekcji-   sposoby zależą nie tylko od różnic wynikających z rodzaju odpadów ale także od miejsca gdzie te owady się znajdują. Jest to bardzo ważny czynnik którego nie należy lekceważyć i wziąć pod uwagę biorąc pod lupę różne rodzaje dezynsekcji. Trzeba dobrze pomyśleć zaplanować a wtedy na pewno się uda.


Jak walczyć z robactwem (lub raczej jak NIE walczyć

Robactwo w domu to bardzo duży problem. Mole, karaluchy, albo najbardziej upierdliwe na świecie - pluskwy. Można sobie radzić domowymi sposobami, korzystając z porad na internetowych forach. Przeczytamy, że można użyć soli, spirytusu, czy denaturatu. Wiecie co? Gwarantuję, że nie będzie to skuteczne. Zwłaszcza nie polecam rzekomo najskuteczniejszej opcji z denaturatem - mało, że nie pozbędziecie się robactwa, to jeszcze wasz dom będzie cuchnął gorzej, niż niejedna melina. Wietrzenie tego smrodu potrwa pewnie z tydzień, a robaczki wesoło będą sobie tuptać po waszym domu. Chcecie skutecznej metody na dezynsekcję? Szukajcie dalej.


Karaluchy - z Wikipedii

Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis, przestarzałe z tur. ? karakon) ? owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe.

Długość do 3 cm. Ubarwienie czerwone do czarno-brązowego. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka, u samic jedynie zalążki skrzydeł. Długie czułki.

Samica składa 14-16 jaj w kokonie, ich rozwój w temp. pokojowej trwa ok. 279 dni. Wszystkożerne ? są jednymi z niewielu zwierząt zdolnymi do strawienia keratyny ? białka włosa (tak samo jak mole włosienniczki posiadają keratynazę ? dzięki której możliwe jest trawienie keratyny). Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby.

Wykazują cechy stadne. Rozpoznają się wzajemnie dzięki specyficznemu wydzielanemu zapachowi. Podążają chaotycznie w miejsca, gdzie są już inne osobniki. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaluch



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/