Moda na sztukaterię? Czemu nie!

z drugiej posiada wyraźne walory użytkowe. Dzieje się tak dlatego, że domowa sztukateria zamieszczana jest nie tylko w salonach, ale też w kuchniach i na domowych korytarzach. Natomiast czas wykonania domowej sztukaterii jest bar

Moda na sztukaterię? Czemu nie!

Sposoby wykorzystywania domowej sztukaterii

Domowa sztukateria może być wykorzystywana na bardzo różne sposoby. Z jednej strony jest ona w oczywisty sposób elementem sztuki, ale z drugiej posiada wyraźne walory użytkowe. Dzieje się tak dlatego, że domowa sztukateria zamieszczana jest nie tylko w salonach, ale też w kuchniach i na domowych korytarzach. Natomiast czas wykonania domowej sztukaterii jest bardzo różny i zależy od tego, jakiego rodzaju ma być domowa sztukateria i w jakim miejscu ma ona zostać wykonana. Oczywiście termin rozpoczęcia prac nad domową sztukaterią uzależniony jest tego, kiedy zostanie przyjęte zlecenie na jej wykonanie i jak szybko osoby wykonujące taką sztukaterię będą mogły przyjechać na miejsce jej wykonania.


Sztukateria zamieszczana na korytarzu

Sztukateria może być zamieszczana w różnych pomieszczeniach domowych. Kuchenna sztukateria pozwala przede wszystkim sprawić, że to domowe pomieszczenie, w którym przygotowywane są posiłki staje się naprawdę sercem budynku mieszkalnego stanowiącego miejsce zamieszkania spokrewnionych ze sobą osób. W sprzedaży dostępna jest także pokojowa sztukateria. Bywa ona zarówno bardzo stonowana, jak i niezwykle odważna, podobnie jak sztukateria zamieszczana w domowych salonach. Trzeba przyznać, że wybór sztukaterii zamieszczanych obecnie w domach jest tak bogaty, że naprawdę każdy może spośród niej wybrać coś wyjątkowego. Dlatego domowa sztukateria może być zamieszczana także na korytarzach. Sprawia ona, że domowe korytarze zyskują zupełnie nowy wyraz.


Aegikranion i kilka faktów z Wikipedii

Aegikranion (z greckiego: "????" - kozioł, "??????" - czaszka) ? element dekoracyjny stosowany głównie w starożytności w formie płaskorzeźby na metopach fryzów w postaci czaszki kozła lub barana symbolizującego zwierzę ofiarne, w ujęciu frontalnym. Motyw stosowany jako element ozdobny antycznych ołtarzy poświęconych bóstwom opiekujących się rolnictwem, oraz w kręgu sepulkralnym. Został przejęty przez ornamentykę nowożytną, popularny w meblarstwie XVIII wieku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aegikranion



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/