Jak działa hydraulika siłowa

etapie wyboru, kupna, czy późniejszej eksploatacji takiego sprzętu, niezbędne jest fachowe doradztwo pod tym względem. Takie doradztwo ? w tym techniczne, zapewnić mogą firmy, które maszynami budowlanymi zajmują się na co dzień.

Jak działa hydraulika siłowa

Fachowe doradztwo w zakresie maszyn

Maszyny budowlane to dość rozbudowany temat, jako że sprzęt tego typu jest niezwykle mocno zróżnicowany. Często na każdym etapie ? to jest na etapie wyboru, kupna, czy późniejszej eksploatacji takiego sprzętu, niezbędne jest fachowe doradztwo pod tym względem. Takie doradztwo ? w tym techniczne, zapewnić mogą firmy, które maszynami budowlanymi zajmują się na co dzień. Ich główną domeną jest zazwyczaj zarówno serwisowanie maszyn, jak i kompleksowa ich sprzedaż czy wynajem. Firmy takie oprócz działalności usługowo-handlowej świadczą również nierzadko fachowe doradztwo czy to jeśli chodzi o kwestie techniczne, czy jeśli chodzi o równie ważne kwestie dotyczące finansowania tego rodzaju sprzętu.


Koparka jednonaczyniowa

Koparka jednonaczyniowa ? typ koparki wyposażony w jedno naczynie urabiające, pracująca w cyklu przerywanym, tzn. pomiędzy kolejnymi etapami pracy naczynia urabiającego występują etapy pomocnicze, takie jak przeniesienie naczynia z urobkiem, jego opróżnienie i powrót do pozycji pracy. Jest to grupa koparek najpowszechniej znanych i stosowanych. Znajdują powszechne zastosowanie przy pracach ziemnych budowlanych i transportowych. Rzadko, a dotyczy to głównie dużych maszyn, są stosowane w górnictwie odkrywkowym.

Koparki jednonaczyniowe przy zastosowaniu wymiennnego osprzętu są wykorzystywane do innych niż kopanie prac pomocniczych, m.in.:

podnoszenia ładunków (wtedy wyposaża się ją w osprzęt dźwigowy)
jako ładowarka (osprzęt ładowarkowy)
jako kafar (osprzęt kafarowy)
inne (widły, nożyce, młot hydrauliczny, świder, czy zrywak)


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Koparka_jednonaczyniowa


Walec (maszyna)


ze względu na oddziaływanie na podłoże
walce statyczne - oddziałują własną masą, na niewielką głębokość. Używane są najczęściej do prac końcowych w robotach drogowych, dogęszczania górnych warstw nasypów, zagęszczania podsypek pod fundamenty.
walce wibracyjne - jednoczesne oddziaływanie statyczne i dynamiczne, odpowiedni układ wirujących mas zapewnia drgania o częstości do 50 Hz. Ich głębokość oddziaływania sięga 2 m.

ze względu na sprężystość wałów
walce stalowe
walce ogumione (wały podatne w formie zestawów kół ogumionych)

ze względu na kształt wałów
gładkie
okołkowane
tarczowe
siatkowe
kompaktory

ze względu na liczbę i usytuowanie wałów
jednowałowe
dwuwałowe dwuosiowe
trzywałowe trzyosiowe
trzywałowe dwuosiowe
czterowałowe dwuosiowe

ze względu na napęd
ręcznie prowadzone
przyczepne
samojezdne (z napędem na jedną, dwie lub trzy osie)
zdalnie sterowane

ze względu na konstrukcję ramy
sztywne
przegubowe

walce kombinowane ? połączenie różnych rodzajów wałów
walce specjalne ? do zagęszczania skarp, rowów, wysypisk odpadów

Dodatkowo w walcach jako osprzęt wspomagający stosuje się czasem lemiesz. W starszych rozwiązaniach stosowano zrywaki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walec_(maszyna)



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/