Ekologicznie - o oszczędzaniu wody

na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu? Pols

Ekologicznie - o oszczędzaniu wody Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Polski problem - deficyt wody

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez wody nie istniałoby życie na Ziemi. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Skandynawski sposób na dom

W Kanadzie i Skandynawii są bardzo popularne. U nas, pewnie z tego powodu, że wedle polskich gustów są mało solidne, jest ich niewiele. Ale powstaje coraz więcej - chodzi o domy kanadyjskie, szkieletowe.

Dlaczego to technologia warta uwagi? Przede wszystkim to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Nie chcesz czekać na dom latami? Zbuduj go w miesiąc. A nawet szybciej. Jeżeli mamy środki na budowę domu (lub wzięty kredyt) to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już miesiąc później w nim zamieszkać. To naprawdę wielka zaleta.

Jednak czy to solidne? Bo nie wygląda. Ale jest, bez obaw. Dobrze postawiony dom w tej technologii naprawdę nie jest gorszy, niż jego murowany "kolega". Za to tańszy w utrzymaniu. I nie, nie znaczy to, że musisz mieć drewno na ścianach, na elewacji i na stropach. Wyglądem nie musi się różnić od tradycyjnych projektów.


Lekki szkielet drewniany - definicja

Lekki szkielet drewniany ? popularna w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich technologia budowy małych i średnich budynków (domy jednorodzinne, domy szeregowe). Podstawowym materiałem konstrukcyjnym są deski, zwykle o grubości 38 mm (nominalna grubość 1,5 cala) i o szerokości zależnej od potrzeb wytrzymałościowych. Ściany zwykle są z desek o szerokości 89 mm (ściany zewnętrzne, ze względu na izolację cieplną - z desek o szerokości 140 mm), w rozstawie osiowym wynoszącym 40 lub 60 cm.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/