Dobre i złe aranżacje ogrodu

iększych działkach, zwłaszcza tych kupowanych kilkadziesiąt lat temu, z tyłu domu znajduje się miejsce na duży ogród. Obecnie, bardzo często w takich ogrodach sadzone są wysokie drzewa choinkowe. Nie sprawiają one zbyt wielu probl

Dobre i złe aranżacje ogrodu Krzewy dobrze jest kupować w punktach sprzedaży takich jak , oferowane rośliny są lepszej jakości, a nawet tańsze. Wpis roślinach i stylach ogrodowych.

Duży ogród położony z tyłu domu

Na większych działkach, zwłaszcza tych kupowanych kilkadziesiąt lat temu, z tyłu domu znajduje się miejsce na duży ogród. Obecnie, bardzo często w takich ogrodach sadzone są wysokie drzewa choinkowe. Nie sprawiają one zbyt wielu problemów właścicielom, wystarczy, co jakiś czas, podcinać ich gałęzie, jeżeli zaczynają za bardzo wyrastać na ścieżkę ogrodową, a potrafią bardzo pięknie wyglądać. Zwłaszcza zimą dodają ogrodowi uroku i sprawiają, że bardzo chętnie wychodzimy na spacery w mroźne dni albo podziwiamy choinki z okien. W dużym ogrodzie można także zagospodarować miejsce na zakątek kwiatowy. W takim przypadku będziemy musieli pamiętać o częstym koszeniu trawy wokół kwiatów, która przy ciepłej pogodzie potrafi bardzo szybko rosnąć.


Ogród Japoński - Wikipedia

Ogród japoński (jap. ???? nihon-teien?) ? ogród w tradycyjnym, japońskim stylu, spotykany przy domach prywatnych, w parkach, przy świątyniach buddyjskich i shint? oraz w pobliżu zabytków (np. zamków).

Ogród japoński ma naśladować przyrodę, nie starając się jej podbić ani zniszczyć. Należy go tak pielęgnować, aby jak najstaranniej ukryć działania człowieka. Ideałem dla japońskich ogrodników jest odpoczynek wśród dzikiej przyrody. Jeden z tekstów dotyczących urządzania ogrodów japońskich (XI w.) mówi: ucz się od natury, lecz jej nie kopiuj.

...

Niezbędnym elementem w klasycznym ogrodzie japońskim jest woda ? wnosi do niego życie, ruch. Czasem bywa zastąpiona nieregularną plamą jasnego żwiru. Konieczny jest także kamień ? symbolizuje niezmienność i trwałość przyrody. Głazy użyte do dekoracji ogrodu powinny mieć naturalną formę, taki sam kolor i fakturę. W roślinności dominuje kolor zielony. Kwiaty zastosowane są tylko jako pojedynczy akcent. Najczęściej używane rośliny to: azalie japońskie, klony palmowe, magnolie i wiśnie oraz peonie. W japońskim ogrodzie znajdziemy także kamienne latarnie i ścieżki ułożone z pojedynczych płaskich kamieni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_japoński


Klasyczny ogród- styl angielski

Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski



© 2019 http://inkubator.katowice.pl/